Author Topic: Kaljuroomaja ROM AX10  (Read 27216 times)

Rom

• crawl team
  • *
  • ClayPitRC
    • View Profile
Kaljuroomaja ROM AX10
« on: March 24, 2008, 09:40:32 AM »
Teen projektide alla nüüd siis ikka oma uue projekti teema ka. Hetkel eriti midagi rohkem ei kirjutagi, sest kaup on alles USA-st siiapoole teel.
Pakk sisaldab:
Axial ax10 kitti
Novak Goat  BL crawler system
Losi rock claw rehvid
paar lisavidinat amortide ja pinionite näol.

Momendil on raadioks-vastuvõtjaks kaks varianti. Üks kehvem, mis praegu seisab kasutuseta sahtlis on tavaline odav AM27 mhz Hobao hyper 7 pealt pärit süsteem. Olemas ka 3ch digipult, millel juba tähtsamad EPA jms seaded külge poogitud, kuid siis oleks vaja juurde osta üks FM40mhz vastuvõtja. Samuti on praegu lahtine servoga seonduv. Nõrgemapoolseid standardservosid küll vedeleb ja on ka tugevaid, kuid need juba kasutuses. Seega algul katsetan mingi nõrgukesega hakkama saada. Ja muidugi lisaks vaja mingid custom made akupakid valmis meisterdada.

Teema jätkub juba siis, kui tollist uudiseid kuuleb. Seniks  :-X
« Last Edit: March 24, 2008, 09:41:09 AM by R0mm »
NoCrawler :: Novak Goat :: DX3R :: NeedScale
Otsid RC mudeleid? Vaata siia  ClayPit RC

Indrek_S

• crawl team
  • *
  • only shafty
    • View Profile
Re: Kaljuroomaja ROM AX10
« Reply #1 on: March 24, 2008, 10:12:46 AM »
Mini Inferno pakid sobivad ideaalselt ;)

Aeglase mootoriga ja rahulikuma servoga kestavad kah julgelt üle poole tunni. Ameeriklaste sõnutsi saavad nad MI pakkidega AX10 peal (55t mootoriga) sõiduajaks üle 1 tunni.

Standardservo on alguses enam vähem piisav..kulutab hambad küll mõne võistlusega ilmselt ära, kuid ega nood maksa kah midagi. Super klassis jääks standardservo kohe kindlasti lahjaks.
Pult ei pea high-tec olema, kuna iga raja peab 1 akupakk igal juhul vastu ja ise autost kaugemal kui 2-3 meetrit kordagi võistluse jookul ei ole
Twin Force
Axial Blazer

Daniel

• Administrator
  • crawl team
    • View Profile
« Reply #2 on: March 24, 2008, 11:00:52 AM »
Õnne veelkord ;)

raadio puhul - kui Sa DIG'i  või vintsi ei kasuta siis piisab 2 kanalisest AM puldist kyll sest võistlustel nagunii korraga yle 1 inimese ei sõida -
 aga safaritel võiks mõni kristall varuks olla. Samas 40 Fm reciver maksab 4.50$ + shipp

Roolimis servo võiks ikka hea olla - sest tegelt on väga ebamugav kui rattad ei keera.

Rom

• crawl team
  • *
  • ClayPitRC
    • View Profile
« Reply #3 on: March 28, 2008, 08:05:22 AM »
Akudest rääkides on selle novaki esci kohta öeldud, et maksimaalselt saab kasutada 7 purki, muiud tekib oht midagi maha põletada. Ise mõtlen, et teen 6 purgiga akud, mis saaks paigutada kahes osas (a-la mini inferno aku), või siis mõtlen midagu muud välja kuidas neid oleks hea panna. Muidugi alati on meil ju ka 2 elemendiga lipo, aga see jääb tulevikuks. Algul katsuks niisama liikuma saada.

Paki liikumisega on momendil vaikus. Viimane teade on selline, et Los Angelesest on minema saadetud 25.märts, aga jusiis ta kuskile jõudnud pole veel...varsti nädal ootamist täis  :-?

Indrek_S

• crawl team
  • *
  • only shafty
    • View Profile
« Reply #4 on: March 28, 2008, 08:43:13 AM »
Mul on mõlemal ESC on märgitud max 7 purki. 8 purgine MI aku on seal peal töötanud pidevalt üle aasta. kui MI ajab bashides ESC ikka kuumaks, siis Axiali peal läheb pärast pooletunnist müramist kergelt leigeks.

mina usun, et crawler ei suuda 8 purgiga seda maha põletada....ja kui suudab, siis annan teada sulle
Twin Force
Axial Blazer

Rom

• crawl team
  • *
  • ClayPitRC
    • View Profile
« Reply #5 on: March 31, 2008, 09:21:24 AM »
Nii, teen siis väikse sissekande. Kuna mõtlesin, et annan oma projektiga võimalikult palju asjalikku infot teistele samasugustele algajatele nagu ma isegi, siis alustagem algusest ja toogem kõik projektiga seotud asjaolud ja etapid siia teemasse ära. Kõik algab ideest, mida on kirjeldatud selle foorumi teises alalõigus, samuti lingid poodidele, kust on võimalik vajalik varustus tellida.

Mina kasutasin rcpcrawler.com teenuseid, kuna seal oli suht mõistliku hinnaga ax10 kit ja ka teiste soovitud juppide hinnad täitsa ok.

Toon siia ära paki liikumise, kuna paljudel (sealhulgas ma ise) tekib küsimus kaua peab USA-st pakki ootama ja kuidas ta siia liigub. Minu paki teekond:

Into Foreign Customs, March 30, 2008, 12:51 pm, ESTONIA
 Into Foreign Customs, March 30, 2008, 10:11 am, ESTONIA
 Arrived Abroad, March 30, 2008, 9:50 am, ESTONIA
 International Dispatch, March 25, 2008, 4:51 pm, LOS ANGELES
 Processed, March 25, 2008, 4:51 pm, LONG BEACH, CA 90810
 Electronic Shipping Info Received, March 24, 2008
 Acceptance, March 24, 2008, 7:31 pm, PASADENA, CA 91109

Postiteenuse tüübiks Express Mail International ehk siis põhimõttelisel EMS.

Mul küll varasemad kogemused tolliga puuduvad, aga ilmselt on sel nädalal ikka lootus pakk kätte saada.
« Last Edit: March 31, 2008, 12:01:42 PM by R0mm »

Indrek_S

• crawl team
  • *
  • only shafty
    • View Profile
« Reply #6 on: March 31, 2008, 10:58:14 AM »
noki ise EP tolli. vastasel korral võib su pakk seal paar nädalat ootejärjekorras olla.

Mina helistasin, ütlesin trackingu ja mainisin, et pakk on teil seal ja ma tulen õhtul ise pallasti tänavale järele. ütlesin, et mul väga vaja ja tehku vormistused kiiresti ära.

toimis igal juhul
Twin Force
Axial Blazer

Rom

• crawl team
  • *
  • ClayPitRC
    • View Profile
« Reply #7 on: March 31, 2008, 11:34:33 AM »
Kohe kui käibemaksuks vajaliku summa kuskilt saan, siis hakkan neid tüütama, taskud täitsa tühjad  :( Palgapäev pole õnneks kaugel

antix

• Global Moderator
  • crawl team
  • kardaanid, amordid, sensorid ja harjad on kurjast
    • View Profile
« Reply #8 on: March 31, 2008, 11:34:46 AM »
Viimasel ajal (pool aastat) ei ole minu pakid üle paari päeva tollis olnud. Eriti just peale seda kui teenustasu 100.- peale tõsteti on asi kärmelt käinud...

Rom

• crawl team
  • *
  • ClayPitRC
    • View Profile
« Reply #9 on: April 04, 2008, 10:27:40 PM »
Nädala jagu tööpäevi mööda saanud, tollist pole paki kohta ühtegi piuksu tulnud ja ega puhkepäevadel ka ilmselt ei tule. Samas vahendeid paki väljaostmiseks pole ka laekunud. See nädal veab üldse kuidagi viltu  ::)

Eesti Posti kodulehelt vaatasin, et eelisjärjekorras teenindades on nende teenustasu topelt, aga kuskil pole infot selle kohta kaua neil üldse on õigus selle saadetise otsas muneda ja kui pikk on see eelisjärjekord. Mitte et mul jube kiire oleks...

Väike muudatus. vaatasin igaksjuhuks träkkimist ja lisandunud on uus rida: Out of Foreign Customs, April 03, 2008, 3:26 pm, ESTONIA  :-? Neljapäeval siis on postkontorisse asi viidud. See tähendab, et mind ja mu pakki eraldab neljapäevast peale vaid umbes 200 meetrit (nii kaugel on postkontor)  :o  Eks ma olen kannatlik edasi siis. Uue nädala algul peaks küll kätte saama. Või minna lausa teadet ootamata pakki nõudma  :D
« Last Edit: April 05, 2008, 09:53:57 PM by R0mm »

Daniel

• Administrator
  • crawl team
    • View Profile
« Reply #10 on: April 04, 2008, 11:27:39 PM »
Kui kirjutasid et pakk jõudis tolli tahtsin kohe vastata et nädal veel.
Minul on nad ka 2 nädalat paki otsas istunud - vahel helistamine aitab
vahel mitte.

Aga ootamine kasvatab iseloomu ;)

antix

• Global Moderator
  • crawl team
    • View Profile
« Reply #11 on: April 05, 2008, 03:42:15 AM »
endal sõnusin praegu küll ära. nädal aega oli pakk tollis  :(

Rom

• crawl team
  • *
  • ClayPitRC
    • View Profile
« Reply #12 on: April 07, 2008, 08:15:32 PM »
palun keegi öelge mulle kuidas ma seda flanged balli sinna plastiku sisse surun ilma, et ma midagi ära lõhuks. Manuali järgi peaks ma selle kuuli suruma plastikusse pealegi veel sealtpoolt kus auk on väiksem. Kas ma pean plastikut väheke soojendama, et ta pehmem oleks? või on mingi muu nipp? Ei julge kohe jõudu eriti rakendada, kuigi omaarust juba pressisin suht kõvasti tangidega, kuid edutult.

antix

• Global Moderator
  • crawl team
    • View Profile
« Reply #13 on: April 07, 2008, 08:30:21 PM »
Sa mõtled tõenäoliselt seda flanged balli millega ülemised lingid silla külge kinnituvad.
Proovisin just järele ja tõesti tangidega asi suurt ei edenenud. Aga kasutades esimest kättejuhtuvat auguga eset ja kruustange sai asi tehtud.

Muidu varraste otste sisse sai neid küll päris eduliselt tangidega.

Aga kardaani kokkupanemine on veel lõbusam  ;D

Rom

• crawl team
  • *
  • ClayPitRC
    • View Profile
« Reply #14 on: April 07, 2008, 08:33:09 PM »
Aga see teooria, et plastikut natuke mingi juuksefööniga või soojas vees natuke pehmemaks muuta toimiks? see plastik on kuidagi väga jäik.