Author Topic: Kas kellelgi on Losi Mini RC?  (Read 40410 times)

demo

  • crawl team
  • *
  • Posts: 77
  • I crawl
    • View Profile
Kas kellelgi on Losi Mini RC?
« on: December 07, 2011, 01:51:18 PM »
[size=10][size=12]Tere!
Olen siin foorumis uustulnuk ning kuna hakkasin seoses väikeste sugulaste ilmaletulekuga rohkem huvituma väikestest autodest, sooviksin teada, kas keegi omab Losi Mini Rock Crawlerit?
Olen küll väljamaa foorumitest uurinud, et mis on selle masina plussid ja miinused ning mis tal muuta tuleks, et ta ikka adekvaatselt roniks, kuid äkki keegi on juba kooliraha sel masinal maksnud ning oleks lahke oma kogemustest rääkima.
Tänud! [/size][/size]

demo

  • crawl team
  • *
  • Posts: 77
  • I crawl
    • View Profile
Re: Kas kellelgi on Losi Mini RC?
« Reply #1 on: December 07, 2011, 08:53:27 PM »
või on see masin siinsele rahvale liiga mänguasi:)

antix

  • Global Moderator
  • crawl team
  • *****
  • Posts: 520
  • kardaanid, amordid, sensorid ja harjad on kurjast
    • View Profile
Re: Kas kellelgi on Losi Mini RC?
« Reply #2 on: December 08, 2011, 01:04:09 AM »
Quote
või on see masin siinsele rahvale liiga mänguasi:)

Mina seda põhjendust ei usu :)

Aga vaikuse järgi tundub, et seda aparaati tõesti kellegil siin pole.

Daniel

  • Administrator
  • crawl team
  • *****
  • Posts: 535
    • View Profile
Re: Kas kellelgi on Losi Mini RC?
« Reply #3 on: December 08, 2011, 12:47:47 PM »
Mänguasi ta kindlasti pole - aga sa võid selle endale hankida ja meile rääkida kas on hea masin või mitte.
Samas kindlam valik oleks mõni 2.2 crawler valida - suurem valik tagavaraosasid, kasutatud ja uusi juppe ja saab võistlustel osaleda.

demo

  • crawl team
  • *
  • Posts: 77
  • I crawl
    • View Profile
Re: Kas kellelgi on Losi Mini RC?
« Reply #4 on: December 08, 2011, 12:57:17 PM »
tere. tean poodide kaudu, et Eestis on inimesi, kes on ta endale soetanud, kuid tundub, et need inimesed ei liigu ei siin ega ei mudelismifoorum.eu lehel.
igastahes valik sai tehtud selle põhjal, et võistlema nkn ei hakka ning pool aastat sõidab ta toas ringi, kus pole väga üle 50-60 ruudu pinda. muidu jah oleks suurema peale mõelnud:)

demo

  • crawl team
  • *
  • Posts: 77
  • I crawl
    • View Profile
Re: Kas kellelgi on Losi Mini RC?
« Reply #5 on: December 08, 2011, 01:23:31 PM »
nojah ja põhimõtselt on netis olemas sellele autole ka eraldi foorumid, kus inimesed oma kogemusi jagavad ja hobist vaimustuvad. olen ka neid sirvinud.
eks selle postituse esimene eesmärk oligi saada teada "oma poiste" kogemusi ning mis jupid ja kust odavamalt ja mida annab ise tuttaval treialil lasta teha jne:)

Heido

  • crawl team
  • *
  • Posts: 968
  • Rocks!
    • View Profile
Re: Kas kellelgi on Losi Mini RC?
« Reply #6 on: December 08, 2011, 03:11:17 PM »
Otsi netist Mini Pro rollerit. Seda pakutakse hinnaga alla 100$. Elektroonika vastavalt oma maitsele  8-)
Bully2 2.2m
HPI E-Savage
HPI Blitz SCT

demo

  • crawl team
  • *
  • Posts: 77
  • I crawl
    • View Profile
Re: Kas kellelgi on Losi Mini RC?
« Reply #7 on: December 08, 2011, 04:01:52 PM »
tänks. eks see ole ikka nii, et nõuanded hakkavad tulema kui masin tellitud:)

demo

  • crawl team
  • *
  • Posts: 77
  • I crawl
    • View Profile
Re: Kas kellelgi on Losi Mini RC?
« Reply #8 on: December 27, 2011, 06:22:12 PM »
jajaa. see masin küll minu sõidustiili välja ei kannata:D. ütleme et kui ikka sul on vähegi raskem näpp siis on tundide küsimus, millal jupid lendama hakkavad. meie kodumaa palkade juures on uute ja korralikemate juppide soetamine ka suht närvesööv tegevus:), aga noh eks iga hobi maksab.
kui keegi plaanib (siin vist mitte) seda masinat osta siis ei soovita ausalt öelda. pigem osta juba jupphaaval korralikud komponendid, sest rtr kujul jõuad sa üsna ruttu sinna maani, et pead hakkama uusi ja korralikke juppe külge pookima ja isegi kui sul raha läheb veidi rohkem ise masinat kokku ladudes siis tulemus saab palju parem ning on ka huvitav ja ei ole masendust, et esimesel nädalal läheb difri lukk, siis amort, siis kukuvad gardaani jublakad välja ja ühel hetkel kindlasti lähevad servo hambad:).
ühesõnaga niukse ninnu nännu sõidustiiliga tõenäoliselt masin kestab. üldiselt on ronimine lõbus, aga masina jupid tõsiseks andmiseks peavad ikka paremad olema.

Tarmo T.

  • crawl team
  • *
  • Posts: 947
  • Metal Maniac
    • View Profile
    • TTO Metals
Re: Kas kellelgi on Losi Mini RC?
« Reply #9 on: December 27, 2011, 07:33:24 PM »
Mille siis katki said? Saab äkki uue teha?
Summit::4S
XR-10::3S::DX7

Heido

  • crawl team
  • *
  • Posts: 968
  • Rocks!
    • View Profile
Re: Kas kellelgi on Losi Mini RC?
« Reply #10 on: December 27, 2011, 07:59:10 PM »
Kas difrilukust said toas sõites jagu? Rehvid neil tavaliselt nii hea haardumisega, et vaibal või diivanil ukerdades võimalik paljud jupid katki väänata - rehv lihtsalt ei libise läbi.
Bully2 2.2m
HPI E-Savage
HPI Blitz SCT

Rom

  • crawl team
  • *
  • Posts: 499
  • ClayPitRC
    • View Profile
    • ClayPitRC.eu
Re: Kas kellelgi on Losi Mini RC?
« Reply #11 on: December 27, 2011, 10:12:59 PM »
Ei tea mille peale küll jupid läksid, aga üks asi on kindlasti see, et uuel mudelil tuleb paratamatuld mõni kruvi lahti jne. Samas crawlerit on väga lihtne ära lõhkuda sõltumata sellest millest jupid on tehtud. Ülekanne muudab mootori nii võimsaks, et kui tuimalt gaasi edasi tallata kui ratas on kuskile vahele kinni poonud, siis on ka teraskardaane pooleks väänatud, rääkimata plastikust. Lihtsalt peab ise aru saama kus on piir. Kui meie võistluste pilte vaadata, siis seal peaks olema igasugust põnevat materjali väändunud raamidest ja ebaloomulikes asendites sildadest. Servo suhtes on nii, et see peaks kindlasti olema metallhammasratastega. Paraku ma ei tea mis sel RTR versioonil küljes on.
Vaterra Ascender Defender::TRX4 Sport '66 F-100
Otsid RC mudeleid? Vaata siia  ClayPit RC

demo

  • crawl team
  • *
  • Posts: 77
  • I crawl
    • View Profile
Re: Kas kellelgi on Losi Mini RC?
« Reply #12 on: December 27, 2011, 10:16:39 PM »
Difri lukust toas jah sain lahti. kord jäi vaipa kinni ning siis mingi köögi kapi ääre alla kiilus poisil kinni. ütleme nii, et kui mõistusega sõita siis peaks ok olema, aga noh veidi tahaks ju ikka ragistada. seda lukku pmts saab uue ka teha ise eks, kuigi see suht nikerdamine, lihtsam tellida. kas teate kust kõige odavam on tellida losi juppe?
Siis veel niipalju kui ma netist olen jõudnud lugeda võib torque twist vältimiseks teha masina ümber 4-link vedrustusele selle Y-kujulise asemel. et vähemalt tagumine osa soovitati ümber teha. kahjuks ei suutnud ma netist leida ülemisi vedrustuse vardaid, alumisi kõveraid ja sirgeid oli küll, aga ülemistest olid vaid losi mrc pro omad. huvitav kas need sobivad sinna nii et ma ei pea hakkama saagima ja puurima. esialgu hoiaks isetegemisest eemale:), eks näis kui kauaks. varsti relakas käes:D. 4-link suspensionile üleminekuks on rcbros usa’s tootnud ette ja taha sobivad plaadikesed. Noh neid saaks ju ka iseenesest ise teha.
üks amort ka läks pooleks, selle sai kokku tagasi laotud, aga üldiselt plaanin uued amordid panna. oskate miskit soovitada nii et kere muutma ei pea? losil endal on need alumiiniumist keermega amordid - kas need peavad paremini?
Nojah ja siis uurisin veel servot, sest stock oma on ikka suht lahja, mõnes asendis pole mingit jõudu rattaid keerata. Aga selle uurimine on pooleli, eks siis saab jälle käsile võetud kui servo puruneb. Seal ju see, et pmts vooluringiga sobiks servo (et ei kõrvetaks esc’d läbi tuleb lisa bec panna või miskit, niipalju kui ma sellest targast inglise keelsest jutust aru sain) ja oleks optimaalne sellele masinale. Originaali oma oli vist 40oz kanti, soovitati mingi 80-100oz või nii panna. Noh eks siis hakka mõned muud jupid minema kui jälle kangem peale saab. On sellega kellelgi kogemusi, et mis sinna sobiks, et pole vaja liigselt el. süsteemi ümber teha. Et kas tasuks siis juba full-size servole üle minna (osade arvates on see mõttetu üledimensioneerimine) või siis hoopis mingi mini variant.
Pmts natuke kahju, et eesti keeles seda kõike uurida ei saa netist või pole ma õigeid kontakte leidnud. Inglise keelset infot on tohhujaa, orienteerumine minusugusele algajale üsna keerukas. Aga ega ma jonni ei jäta!:D

demo

  • crawl team
  • *
  • Posts: 77
  • I crawl
    • View Profile
Re: Kas kellelgi on Losi Mini RC?
« Reply #13 on: December 27, 2011, 10:24:40 PM »
õigust räägid Rom, mõistusega tuleb sõita. selle masinakese peal ei saa oma agressiivsust välja elada:D. ma jään hetkel vastuse võlgu, mis servo tal on, sest ma pole masina juures. noh kui muu sõltub palju sõidustiilist siis kardaani ühendustes kasutatavad tilluksed pulgad võiks ikkagi olla kuidagi kinnitatud, sest nad lihtsalt kukuvad välja ja siis märkad ühel hetkel, et miskit laperdab masina all:)

Heido

  • crawl team
  • *
  • Posts: 968
  • Rocks!
    • View Profile
Re: Kas kellelgi on Losi Mini RC?
« Reply #14 on: December 27, 2011, 11:17:20 PM »
Originaalis servo selline http://www.losi.com/Products/Features.aspx?ProdId=LOSB0822

Mul üks miniservo pakkuda ;), 67oz e. 4,8kg http://rc.bg.ee/forum/YaBB.pl?num=1321745339
« Last Edit: December 27, 2011, 11:20:08 PM by Heido »
Bully2 2.2m
HPI E-Savage
HPI Blitz SCT