Author Topic: Väike kõrvalehüpe FOFF projektist (Axial SCX10)  (Read 14487 times)

tikka

  • crawl team
  • *
  • Posts: 37
  • Labadega rehvid!
    • View Profile
Väike kõrvalehüpe FOFF projektist (Axial SCX10)
« on: October 05, 2016, 08:32:36 PM »
Vahetasin korra labadega rehvid Jeep G6 komplektis olnute vastu välja, et proovida masina käitumist aeglasemal sõidul.

https://www.youtube.com/watch?v=8Jsx5dGfLhc

Gaasihoob osutus liiga äkiliseks, kasutasin sõitmiseks gaasi trimmi, nagu video alguses näha. Natuke ebamugav, eriti kui on vaja ka tagurpidi liikuda. Võibolla aitaks ESCi Training Mode (max võimsus piiratud 50%) gaasi tundlikkust piisavalt vähendada.





Masinast endast rohkem infot Formula Offroad teema all: http://crawl.ee/forum/YaBB.pl?num=1456256322

villu18

  • crawl team
  • *
  • Posts: 768
  • I'm born to crawl
    • View Profile
Re: Väike kõrvalehüpe FOFF projektist (Axial SCX10)
« Reply #1 on: October 06, 2016, 11:18:41 AM »
Nüüd ilus scaala kere peale ja siis metsa safarile, mina olen käpp. ;)
« Last Edit: October 06, 2016, 11:18:50 AM by villu »
Scale ;)

Daniel

  • Administrator
  • crawl team
  • *****
  • Posts: 535
    • View Profile
Re: Väike kõrvalehüpe FOFF projektist (Axial SCX10)
« Reply #2 on: October 06, 2016, 12:26:00 PM »
Täiesti skaala 1:1 pudel ju :D

tikka

  • crawl team
  • *
  • Posts: 37
  • Labadega rehvid!
    • View Profile
Re: Väike kõrvalehüpe FOFF projektist (Axial SCX10)
« Reply #3 on: October 06, 2016, 06:28:41 PM »
Quote
Nüüd ilus scaala kere peale ja siis metsa safarile, mina olen käpp. ;)
Kere tuleb pigem midagi FOFF masinale kohaselt minimalistlikku.

Quote
Täiesti skaala 1:1 pudel ju :D

Pudeleid ikka aeg-ajalt metsa all kohtab, nii et polegi midagi väga ebareaalset.  :)

tikka

  • crawl team
  • *
  • Posts: 37
  • Labadega rehvid!
    • View Profile
Re: Väike kõrvalehüpe FOFF projektist (Axial SCX10)
« Reply #4 on: February 04, 2017, 07:29:09 PM »
Kuna pehmet pinnast on talvel FOFFi jaoks liiga vähe olnud (minu arvates), monteerisin masinale LRP Vector X11 Stock Spec 17,5T 2300kv mootori ja läksin veel metsa seiklema. Ei osanud arvata, et akud nii kaua vastu peavad. Esimene oli peal üle kahe tunni, mille kestel läbisin ca 3,5km metsasihte jms radu. Lõpus oli pinge ca 3,65V elemendi kohta. Teise akuga jõudsin sõita natuke üle tunni (ca 1,5km), siis läks väljas pimedaks ja kopa viskas ka juba ette. :)

Peale mootori on veel üks muudatus. Esisillal on nüüd kiirem ülekanne (36/14), et FOFF mäkketõusul esiosa paremini maas püsiks. Kere on endiselt pudelitest käkerdis, sest pole veel suutnud otsustada, kas teha kitsam FOFF kere või laiem ja rohkem skaala välimus.


tikka

  • crawl team
  • *
  • Posts: 37
  • Labadega rehvid!
    • View Profile
Re: Väike kõrvalehüpe FOFF projektist (Axial SCX10)
« Reply #5 on: February 28, 2017, 11:34:46 PM »
Pärast veel mõningast metsas müttamist otsustasin proovida teha masinat, mis suudaks mõlema ülesandega võrdselt toime tulla, mitte ainult FOFF tegevusega. Kuidas seda täpselt teha, veel ei tea, äkki tuleb kaks eraldi käigukasti, mida saab vastavalt vajadusele ümber vahetada vms.

Esimesed sammud uue kere poole:






Daniel

  • Administrator
  • crawl team
  • *****
  • Posts: 535
    • View Profile
Re: Väike kõrvalehüpe FOFF projektist (Axial SCX10)
« Reply #6 on: March 01, 2017, 11:18:54 AM »
Pärast veel mõningast metsas müttamist otsustasin proovida teha masinat, mis suudaks mõlema ülesandega võrdselt toime tulla, mitte ainult FOFF tegevusega. Kuidas seda täpselt teha, veel ei tea, äkki tuleb kaks eraldi käigukasti, mida saab vastavalt vajadusele ümber vahetada vms.

Rock bouncer on selle asja nimi kui googeldada - täpselt formul aja kivironija vahepealne asi mis teeb mõlemat.
ja kõige lihtsam seda saavutada on kahe käigulise käigukastiga ( traxxas summit näiteks ) ja loomulikult teine variant on erinevad akud 2s ronimiseks ja 6s lammutamiseks ;)

tikka

  • crawl team
  • *
  • Posts: 37
  • Labadega rehvid!
    • View Profile
Re: Väike kõrvalehüpe FOFF projektist (Axial SCX10)
« Reply #7 on: March 01, 2017, 11:08:50 PM »
Kahe käigulise käigukastiga masin vajaks vist vähemalt kolme kanalit, mul on saatjal 2. Proovisin täna esmakordselt lexan keret värvida ja kõik läks nässu. Raputasin korralikult purki ja lisaks hoidsin seda mõnda aega soojas vees, nagu mõnedes soovitustes öeldi. Pihustunud värvi asemel tuli purgist korralik värvi juga välja ja ikka läraki otse kerele, sest mul polnud mõistust enne papitüki vms peal pihustumist järgi proovida. Kuna värv juba sattus konaruste sisse, otsustasin edasi proovida.

Kolme katmise pärast oli purk tühi ja tulemus:



Arvan, et võtan ühe sama tooni ja tootja purgi veel, saab äkki paljad kohad kaetud. Õnneks mind välimus väga ei huvita, pudelitest tehtud kattest ikka parem. ;D

villu18

  • crawl team
  • *
  • Posts: 768
  • I'm born to crawl
    • View Profile
Re: Väike kõrvalehüpe FOFF projektist (Axial SCX10)
« Reply #8 on: March 02, 2017, 09:07:16 AM »
Mina võtaks nüüd teist tooni värvi mingi erksama. siis oleks kere kahe värviline, musta vahelt kumaks mingi roheline või midagi sellist.  Edu.
Scale ;)

Daniel

  • Administrator
  • crawl team
  • *****
  • Posts: 535
    • View Profile
Re: Väike kõrvalehüpe FOFF projektist (Axial SCX10)
« Reply #9 on: March 02, 2017, 11:22:11 AM »
pidurivedelik võtab värvi lexani pealt maha kui tahad - ja alati saab teiselt poolt kah värvida

tikka

  • crawl team
  • *
  • Posts: 37
  • Labadega rehvid!
    • View Profile
Re: Väike kõrvalehüpe FOFF projektist (Axial SCX10)
« Reply #10 on: March 08, 2017, 07:53:52 PM »
Tänud nõuannete eest. Võtsin veel ühe Ultimate Racing tumehalli (UR2105) värvi ja täpselt sama jama, ainult seekord proovisin papitükil ja kerega ei hakanud üritamagi. Järgmiseks võtan vist mõne teise tootja värvi kuskilt mujalt poest. Kui värvid omavahel kokku ei sobi ja hakkab kobrutama vms, siis proovin äkki väljast värvida. Lugesin netist pidurivedelikuga värvi lahustamise kohta ja see pidavat lexanit ennast ka kahjustama.

Heido

  • crawl team
  • *
  • Posts: 968
  • Rocks!
    • View Profile
Re: Väike kõrvalehüpe FOFF projektist (Axial SCX10)
« Reply #11 on: March 08, 2017, 09:22:33 PM »
Võta Claypitrc-st RCCar värv, parim mida kasutanud olen. https://www.claypitrc.eu/et/c/varvid Head toonid ja hästi katavad.
Pidurivedelikuga leotad vana värvi lahti, korralikult Fairy ja sooja veega puhtaks. Korralikult kuivaks ja uus värv selga  ;)
Bully2 2.2m
HPI E-Savage
HPI Blitz SCT

tikka

  • crawl team
  • *
  • Posts: 37
  • Labadega rehvid!
    • View Profile
Re: Väike kõrvalehüpe FOFF projektist (Axial SCX10)
« Reply #12 on: April 19, 2017, 10:20:40 PM »
Sain lõpuks kere värvitud. Võtsin purgi LRP Magic Colour 2 musta ja see toimis nagu aerosool peaks. Tundub, et vana värviga mingeid ühilduvuse probleeme pole. Ma jäin tulemusega rahule.

Tulemus. Tagaplaanil käib rattakoobaste lõikamine (AX31150).




tikka

  • crawl team
  • *
  • Posts: 37
  • Labadega rehvid!
    • View Profile
Re: Väike kõrvalehüpe FOFF projektist (Axial SCX10)
« Reply #13 on: April 22, 2017, 06:53:02 PM »
Komplekti kere ja lisa rattakoopa katted on lõpuks valmis sõiduks. Koobaste värvimise poole peal sai purk tühjaks, aga käib minu jaoks küll. Päris valmis masin ei ole ja tõenäoliselt ei saagi, sest alati leiab midagi putitada, uut katsetada ja ümber seadistada. FOFFi jõuülekanne (tõenäoliselt koos eraldi sildadega) on ka veel vaja teha. Elektroonika liigutasin taha, et saaks aku tagurpidi kinnitada, muidu jäi vastuvõtja karp juhtmetele ette. Aku õigetpidi pannes segasid juhtmed jällegi kere paigaldamist.










Daniel

  • Administrator
  • crawl team
  • *****
  • Posts: 535
    • View Profile
Re: Väike kõrvalehüpe FOFF projektist (Axial SCX10)
« Reply #14 on: April 23, 2017, 12:40:56 PM »
Väga lahe jeep :)
nyyd skaala kola ja vints ?